MENU
Jesteś tutaj: DLA SZKÓŁ ROBOTY mBot Explorer Kit

mBot Explorer Kit

mBot Explorer Kit

Robot edukacyjny STEAM dla początkujących

mBot sprawia, że nauka programowania jest prosta i przyjemna.
Z pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku dzieci mogą zbudować i modyfikować robota doświadczając radości tworzenia.
Poznają różne konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. Opanują podstawy programowania blokowego i rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania.

Już ponad 1 milion uczniów na całym świecie korzysta z mBota ucząc się programowania.

mBot - budowa i główne elementy

Podwozie mBota wykonane jest z blachy aluminiowej, dzięki czemu kontrukcja robota jest stabilna i wytrzymała. Liczne otwory montażowe rozmieszczone na korpusie robota umożliwiają jego rozbudowę przy pomocy systemowych elementów Makeblock a nawet popularnych klocków. Możesz też łatwo zmieniać położenie czujników, przygotowując mBota do różnych zadań.

Wszystkie przewody zakończone są wtyczkami uniemożliwiającymi błędne połączenia. Czujniki i moduły Makeblock oznaczone są kolorami, ułatwiającymi wybór odpowiedniego gniazda na sterowniku robota.

Zestaw do budowy mBota zawiera ok. 60 elementów. Szczegółowa instrukcja sprawi, że montaż nie zajmie Ci więcej niż 40 minut.

Jak zaprogramować mBota?

Przygodę z programowaniem możesz rozpocząć od aplikacji graficznych na smartfonie lub tablecie (iOS i  Android). Starsze dzieci wykorzystają program mBlock zgodny z popularnym w szkołach środowiskiem Scratch (komputery z systemem Windows lub MacOS). Bardziej zaawansowani użytkownicy docenią możliwość programowania w tekstowym środowisku Arduino IDE.

Oprogramowanie dla robota mBot jest dostępne w języku polskim. Możesz je w każdej chwili pobrać bezpłatnie z internetu.

 

Dedykowane zestawy rozszerzające

Zestaw światło i dźwięk

Zestaw ten wspaniale rozszerzy możliwości Twojego mBot’a i pozwoli stworzyć na jego bazie nowe i niepowtarzalne konstrukcje: Robot podążający za światłem, Robot-skorpion, inteligentna lampka na biurko.

Zestaw serwo do mBota

Zestaw zawiera serwomechanizm, dzięki któremu robot może wykonać wiele dodatkowych czynności - chwytać przedmioty, unosić ramię, skanować otoczenie czujnikiem odległości.

Zestaw odtwarzacza audio do mBota

Robot przemówi Twoim głosem! Moduł audio pozwala na nagrywanie i odtwarzanie dźwięków w formacie mp3.