MENU
Jesteś tutaj: MakeBlock mCreate

MakeBlock mCreate

Zestaw do samodzielnego złożenia desktopowej drukarki 3D 2w1 - z możliwością laserowego grawerowania. Dzięki takiej drukarce, nauka STEAM będzie jeszcze prostsza!

mCreate to zupełnie nowy robot kartezjański od Makeblock. Drukarka charakteryzuje się wysoką precyzją, możliwością wymiany głowicy drukującej na laserowy grawer, inteligentnym poziomowaniem stołu roboczego oraz podgrzewaniem stołu. Oparta na technologii FDM, drukarka wspiera filamenty o średnicy 1.75mm typu PLA, TPU, PP, PVA itp.

Prosta w użyciu, skuteczna w drukowaniu

mCreate została zaprojektowana tak, aby użytkownicy niemający doświadczenia z drukiem 3D poradzili sobie z jej obsługą.

Dzięki opatentowanemu modułowi głowicy z wyjątkowym czujnikiem, poziomowanie stołu jest automatyczne i skuteczne, co znacząco zwiększa szanse na udane wydrukowanie modelu — oszczędzając tym samym czasu użytkownika oraz materiału do druku. Elastyczna tacka magnetyczna ułatwia odklejanie wydruków i zapewnia równomierne nagrzewanie oraz dobrą przyczepność materiału. W przypadku zaniku napięcia, drukarka zatrzyma pracę a głowica uniesie się, umożliwiając wznowienie wydruku po ponownym włączeniu zasilania. Obsługę drukarki ułatwia także 3.5 calowy, kolorowy ekran dotykowy.

Uniwersalna, dwufunkcyjna

Wystarczy chwila aby wymienić głowicę drukującą na moduł z laserem do grawerowania. mCreate to dwufunkcyjne urządzenie automatycznie wykrywające aktualnie zamontowany moduł. Laser klasy IV o mocy 500mW z funkcją autofocus pozwoli na ozdobienie materiałów, takich jak papier, drewno, guma, skóra czy płótno. Głowica drukująca charakteryzuje się średnicą dyszy 0.4 mm, co pozwoli na uzyskanie dobrej jakości nawet w przypadku małych detali. Dzięki polu roboczemu 220x220x295 mm (lub 225x225 mm w przypadku zastosowania modułu laserowego), możesz wykorzystać drukarkę do różnych projektów, małych i dużych.